BUX 139428.18 0,09 %
OTP 45270 -0,07 %
header

szociális

11.
26.
19:07

Szociális intézményeket vesz át az állam

A szociális intézményrendszer állami fenntartásba vételének folytatásaként az állam 2013. január 1-jével negyven szociális és 137 gyermekvédelmi intézményt vesz át a települési önkormányzatoktól. Az erről szóló törvénymódosítást hétfőn 249 kormánypárti igen szavazattal, 97 ellenében fogadta el az Országgyűlés az MTI beszámolója szerint. Az államhoz kerülnek a települési önkormányzatok által fenntartott gyermekvédelmi intézmények, valamint a fogyatékosokat, pszichiátriai és szenvedélybetegeket ellátó otthonok. Legtöbbjük eddig a fővárosi önkormányzat tulajdona volt, a fennmaradók többsége megyei jogú városoké.

Szerző(k):
Economx