BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

szijjártó_péter

07.
21.
18:16

Szijjártó Péter: még több orosz gázt veszünk

A magyar kormány a tavaly aláírt hosszútávú gázszerződésben rögzített mennyiségén felül idén több orosz gázt, plusz 700 millió köbmétert akar vásárolni - közölte moszkvai látogatásán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki erről is tárgyalt csütörtökön Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel. Lavrov hangsúlyozta, hogy a paksi atomerőmű bővítésének beruházását folytatják a Roszatommal, ezt stratégiai projektnek tekintik.

Szerző(k):
Domokos Erika