BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

szijjártó_péter

03.
31.
21:36

Szijjártó Péter: Egy újonnan kialakuló hidegháborún Közép-Európa csak veszíteni tud

Döntés született arról, hogy Magyarország lojális NATO-szövetségesként negyedik alkalommal, 2025-ben ismét részt vesz a balti államok légtérvédelmében – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. Kifejtette, hogy Közép-Európát biztonsági kockázatok veszélyeztetik, ami a hidegháború óta nem volt ilyen jelentős. Arra is kitért, mennyi esélye lenne hazánknak a küzdelemben.

Szerző(k):
Varga Csenge
03.
28.
18:30

Szijjártó Péter hazugságnak nevezte, hogy Magyarország eláll az orosz Roszatom mellől

Hazugság, hogy a kormány elállna az orosz Roszatommal való együttműködéstől a paksi bővítésben, a francia Framatome szerepének növelése az irányítástechnikai rendszer szállítására vonatkozik, miután német konzorciumi partnere, a Siemens Energy politikai okok miatt még nem kapott exportengedélyt – közölte a külgazdasági és külügyminiszter Brüsszelben.

Szerző(k):
Varga Csenge