Cafeteria 2012: újra bíróság elé citálják Magyarországot?
Az új cafeteria elemek, a SZÉP-kártya és az Erzsébet-utalvány ügyében tovább vizsgálódik Brüsszel. Ha nem küldünk megfelelő válaszokat, akár bíróság elé is vihetik az ügyet.
Cafeteria 2012: újra bíróság elé citálják Magyarországot?
Az új cafeteria elemek, a SZÉP-kártya és az Erzsébet-utalvány ügyében tovább vizsgálódik Brüsszel. Ha nem küldünk megfelelő válaszokat, akár bíróság elé is vihetik az ügyet.
Vége a Szép-kártyának? - Uniós kötelezettségszegési eljárás indul
A Szép-kártya rendszere miatt kötelezettségszegési eljárás indul Magyarország ellen - mondta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára csütörtökön Hévízen.
Több mint 17 milliárd a Szép-kártyákon
A kiadott Széchenyi Pihenőkártyák (Szép-kártya) száma április végén átlépte a félmilliót. A három kibocsátó összesen 534 ezer kártyát bocsátott ki, az elfogadóhelyi szerződéseik száma pedig elérte a 21 ezret.
Matolcsy: a jelenlegi formájában nem maradhat a Szép-kártya
A kormány a Szép-kártya és az Erzsébet utalvány ügyében győzködi Brüsszelt – a tárgyalások még folynak. Mint ismert az Európai Bizottság vizsgálatot indított a két cafeteria elem ügyében, s ha a magyar kormány nem puhít a feltételeken, ez ügyben is megindulhat a kötelezettségszegési eljárás Magyarország ellen, az NGM helyzetértékelése szerint is.
Brüsszel elmeszelheti a magyar cafeteria-rendszert - lazulhat a plázastop
A Szép-kártya és Erzsébet-utalvány, a plázastop és a készülő trafiktörvény egyes pontjai is kiüthetik a biztosítékot Brüsszelben - írja az Index. A nemzetgazdasági tárca által a kormánynak készített, a portál birtokába jutott jelentés szerint az Erzsébet az unió szerint állami monopóliumot jelent. Az NGM öt forgatókönyvet készített a megszüntetéstől a kártya megvédéséig, ám dohány- és plázaügyben várhatóan engedni fogunk.