BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
header

szegénység

09.
13.
18:10

Súlyos figyelmeztetés érkezett: brutális elszegényedés jön?

Akár 25 millióan is a szegénység által veszélyeztetettek körébe tartozhatnak 2025-re Európában, ha folytatódnak a megszorításokra alapozott hiánycsökkentések - figyelmeztetett az Oxfam nemzetközi segélyszervezet, amely szerint ez a gazdaságpolitika megbukott, miután a robusztus növekedés helyett több európai országban nőtt az államadósság és a költségvetési deficit, emelkedett a munkanélküliség, és nőtt a társadalmi egyenlőtlenség.

Szerző(k):
Economx
Szabó Zsuzsanna ,
09.
13.
00:00

Európa harmada szegény lesz?

Az Európa-szerte bevezetett megszorító lépések következményeként 2025-ig 146 millióan fognak szegénységben élni a kontinensen, 25 millióval többen, mint ma − állítja a világ egyik legnagyobb segélyszervezete, az Oxfam. Az EU hivatalos szegénységdefiníciója alapján készült prognózis szerint tizenkét év múlva majdnem minden harmadik ember nélkülöz majd, és akár még 25 évbe is beletelhet, mire visszanyerik azt az életszínvonalat, mint amilyet öt évvel ezelőtt élveztek.

Szerző(k):
Csurgó Dénes