Exkluzív: a budapesti KGST-bankként emlegetett NBB reagált a szankciós hírekre
Az orosz alapítású, a hidegháború alatt a KGST-országok fejlesztési bankjaként funkcionáló Nemzetközi Beruházási Bank 2019-ben helyezte át a székhelyét Budapestre. A Magyarországon is külön jogkörökkel rendelkező és többféle mentességet élvező fejlesztési intézet a Napi.hu-val közölte, hogy milyen lépéseket tettek a háborúba forduló ukrán-orosz-válságban, és jelezték, hogy az Oroszországgal szembeni szankciók sem érintik a szervezetet.




