BUX 139818.37 0,14 %
OTP 45970 0,0 %
header

stratégiai_megállapodás

10.
14.
00:00

Még három startégiai partnerrel szerződnek

Újabb három magyarországi vállalattal köt stratégiai megállapodást a kormány: az Egis Gyógyszergyár Nyrt.-vel, a CG Electric Systems Hungary Zrt.-vel, valamint a Ganz Gépgyár Holding Zrt.-vel. Az erről szóló határozat a pénteki Magyar Közlönyben jelent meg. A kormányhatározat az első két cég esetében a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági ügyekért felelős államtitkárát, míg a harmadiknál a nemzetgazdasági minisztert jogosítja fel a megállapodás aláírására. A kormány eddig több mint két tucat, Magyarországon működő, kiterjedt nemzetközi hátterű nagyvállalattal kötött stratégiai megállapodást. A tervek szerint összesen negyven céggel ír alá hasonló dokumentumot.

Szerző(k):
Hőnyi Gyula
09.
05.
00:00

Új munkahelyeket hoz a HP Magyarországra

A Hewlett-Packard (HP) Kft. 175 új munkahelyet hoz létre Magyarországon − hangzott el a tegnapi sajtótájékoztatón, ahol a cég és a kormány közötti stratégiai megállapodás megkötését jelentették be. A létszámbővítés annak köszönhető, hogy a HP nemzetközi tendert nyert − mondta Gonda Gábor vezérigazgató. A cég közlése szerint a bővítés a Service Desk részleget érinti, ahol a HP az egyik vezető nemzetközi biztosítótársaság alkalmazottainak nyújt majd telefonos és távoli elérésű it ügyfélszolgálati támogatást német és angol nyelven. Az amerikai HP számítástechnikai és informatikai konszern idén májusban stratégiai fontosságú, kiemelt globális rangra emelte magyarországi érdekeltsége budapesti szolgáltató központját. A HP Magyarország összesen 2300 embert foglalkoztat, a szerdán bejelentett bővítéssel a létszám tovább nő. Közülük 1500 dolgozik az anyavállalat stratégiai fontosságú egységévé (Shared Service Center, SSC) előléptetett budapesti szolgáltatási központjában. A HP Magyarország tavaly 114 milliárd forint árbevételre tett szert, ebből 74 milliárd forint volt az exportbevétel.

Szerző(k):
MTI-Eco