Jó hangulatban ért véget a hét Európában
Vegyesen, többségében nyereséggel fejezték be a pénteki kereskedést a vezető európai értékpapírpiacok - írja az MTI.
Jó hangulatban ért véget a hét Európában
Vegyesen, többségében nyereséggel fejezték be a pénteki kereskedést a vezető európai értékpapírpiacok - írja az MTI.
Volt ennél már jobb napja is Európának
Gyenge kezdés után többnyire veszteséges napot zártak kedden a főbb európai tőzsdeindexek - írja az MTI.
Bevörösödött Európa, Budapest tapodtat sem mozdult
Indexcsökkenéssel indult a kereskedés kedden a főbb európai értékpapírpiacokon. A BUX stagnál - derül ki az MTI összefoglalójából.
Zöldben nyithat Európa
Indexemelkedésre lehet számítani kedden a főbb európai tőzsdék nyitásakor. A határidős indexjegyzések és a tőzsdén kívüli forgalomban kialakult árfolyamok alapján Londonban 0,4 százalékos, Frankfurtban 0,6 százalékos, Párizsban 0,6 százalékos indexemelkedés lehet a kereskedés kezdetén, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,6 százalékos emelkedéssel nyithat - írja az MTI.
Csúcsra jártak az európai tőzsdék
Jelentős emelkedéssel, három havi csúcsra kúsztak fel a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek pénteken, nagy volt a kereslet a koronavírus-járvány miatt korábban drasztikus mértékű árfolyamcsökkenést elszenvedő bankok, utazási irodák és autógyártók iránt, miután egyre több jel mutatja, hogy a világgazdaság kezd magához térni.