BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

startup

05.
22.
07:08

Nincsen minden bokorban egy Neumann Jánosunk

„Amennyiben valaki startupokba akar befektetni, az a legokosabb, ha nálunk jelentkezik be, mert a mi portfóliónkban már közel 150 cég szerepel” – mondta a Napi.hu-nak adott interjújában Kisgergely Kornél, az állami tulajdonú kockázati tőkebefektető, a Hiventures vezérigazgatója. A vele és Katona Bence vezérigazgató-helyettessel készített interjúból az is kiderül, hogy szerintük túlzó-e az állami szerepvállalás a kockázati tőkepiacon, illetve, mi a véleményük arról, hogy egyesek szerint politikai alapon osztják a pénzt a területen.

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan
04.
24.
10:43

Komoly váltás jöhet a Mol, az OTP és több magyar nagyvállalat körül?

Egyre több magyar vállalkozás is foglalkozik kockázati tőkebefektetésekkel, nemcsak azért, hogy olyan cégekbe tegyék a pénzüket, amelyek néhány éven belül busásan visszahozzák a befektetést, hanem hogy a saját területükön is előre tudjanak lépni. A magyar nagyvállalatok terveiről is szó volt, a Napi.hu médiatámogatásával megvalósuló Venture Capital Summit konferencián.

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan