BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

spar

05.
02.
08:08

Jóval nagyobb csapást mérhet a kormány a Tescóra, a Sparra, a Lidlre és a társaikra

Bár eredetileg 36 milliárd forintot szeretett volna a kormány a boltláncokra, kiskereskedőkre kivetett különadóból, úgy tűnik, ennek a másfél-kétszerese érkezhet be. Ez viszont komoly érvágást jelent majd az érintett cégeknek, az esetenként több milliárd forintos adóterhet jó eséllyel nem fogják lenyelni. Az a kérdés, hogy ki fizeti majd a cechet: a vásárlók, a beszállitók?

Szerző(k):
Csernátony Csaba
04.
17.
15:59

Spórol a Spar: elbocsátások a kormányzati sarc miatt

A 24.hu egy vidéki üzletből kapta a hírt: a Spar leépítésbe kezdett, a kiskereskedőkre kivetett különadóra hivatkozva küldi el a dolgozók egy részét. Pedig márciusban még a pánikvásárlások miatt megrohamozták a boltokat az egész országban, és minden addigi rekordot megdöntöttek az élelmiszer-kiskereskedő láncok. A Spar egy április eleji közleményében pedig azt írta, kiemelten fontosnak tartják az összefogást a munkahelyek megőrzése érdekében. Rövid idő alatt nagyot fordult a helyzet.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss