A Barátság leállítása: a csehek nem aggódnak, a Mol kifizetné a tranzitot
Napokon belül helyreállhat az orosz kőolajszállítás a Barátság-vezetéken - fogalmazott a csehországi kőolaj-vezetéket üzemeltető MERO cseh cég keddi közleményében. A cseh kormány nem tervezi, hogy megnyitja a stratégiai kőolaj-tartalékát. A Mol tulajdonában lévő szlovákiai Slovnaft szerint a gyártási kapacitását nem érinti a leállás.



