Újra átalakítják a rezidensprogramot
Kiemelt kormányzati cél, hogy valamennyi, a szakorvosképzést Magyarországon megkezdeni szándékozó fiatal bekapcsolódhasson a rezidensprogramba - közölte az emberi erőforrás tárca egészségügyért felelős államtitkársága. Az orvosi egyetemek tájékoztatása szerint az idei évben várhatóan 835-en végeznek általános orvosi képzésben és összesen 1167 hely áll rendelkezésre a szakorvosi programban, amelyből június végéig 297-et be is töltöttek.




