BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

semmelweis_egyetem

04.
29.
09:56

Két covidos beteg kapott már a magyar kutatók fejlesztéséből

A Semmelweis Egyetem két betege kapta meg azt a szérumot, melyet gyógyult COVID-19 páciensek vérplazmájából állítottak elő a hazai kutatóorvosok. A Pulmonológiai Klinikán egy 57 éves, az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikán pedig egy 75 éves férfi betegnek adták be a szérumot, a transzfúziónak szövődménye nem volt - adta hírül a Semmelweis Egyetem.

Szerző(k):
Szepesi Anita
04.
24.
22:05

Koronavírus: eddig nem publikált, izgalmas adatokról beszélt a Semmelweis Egyetem rektora

A koronavírus-járvány nem eszkalálódik a népességben, nincs tömeges fertőzés, viszont a kórházak, idősotthonok és hajléktalanszállók veszélyben vannak. A fertőzéssel összefüggésben elhunytak jelentős része sosem került lélegeztetőgépre. A négy orvosi egyetem végzett PCR-tesztek 2,7 százaléka lett pozitív - mondta többek között egy külföldi diákoknak tartott videokonferencián Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora. A nem nyilvános Youtube videót a 444.hu szúrta ki.

Szerző(k):
Szepesi Anita