Feketézők rontják az erdélyi turizmus esélyeit
Gondot okoz az erdélyi önkormányzatoknak, hogy sokan feketén értékesítik idegenforgalmi szálláshelyeiket, ami csökkenti a turisztikai bevételeket. Pedig ezt a pénzt a városok népszerűsítésére költik.
Feketézők rontják az erdélyi turizmus esélyeit
Gondot okoz az erdélyi önkormányzatoknak, hogy sokan feketén értékesítik idegenforgalmi szálláshelyeiket, ami csökkenti a turisztikai bevételeket. Pedig ezt a pénzt a városok népszerűsítésére költik.
Rómánia újabb lépést tesz a 21. századba
Románia már költi a koronavírus-járvány okozta gazdasági károk enyhítésére szolgáló uniós helyreállítási forrást, mégpedig a 21. század energiahordozójával, hidrogénnel hajtott vasúti szerelvényekre.
Botrányos logót vesz elő újra Románia
A bukaresti kormány úgy döntött, hogy előveszi az asztalfiókból azt a logót, amellyel több mint tíz évvel ezelőtt akarták népszerűsíteni Romániát a külföldi utazási irodákban, ám a létrehozását botrányok kísérték.
Újabb nagy lépést tett Románia a gazdasági szárnyalás felé
Úgy tűnik, Románia parlamentje megteszi azokat az engedményeket a fekete-tengeri földgáz kitermelésének szabályozásában, ami megnyitja az utat az értékes természeti kincs kiaknázása előtt.
Nagy a baj Romániában
Komoly gondok vannak Romániában a költségvetéssel, a kiadások sokkal nagyobb tempóban nőnek, mint a bevételek, és nem világos, hogy az így keletkező hiány mivel lehetne betömni.