BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

rogán_antal

08.
19.
16:00

Nyaralóidőben írta ki a kormány a gigatendert: 35 évre kiszervezik a hulladákgazdálkodást is

A gyorsforgalmi úthálózat fenntartása és fejlesztése mellett az Orbán-kormány a hulladékgazdálkodási közfeladatokat is 35 évre koncesszióba adná magáncégnek. A jelentkezési határidő szeptember 9., azaz az érdeklődő cégeknek 12 munkanapot adott a jelentkezésre a Rogán Antal miniszter által felügyelt Nemzeti Koncessziós Iroda - hívta fel a figyelmet a Momentum közleményében. A párt elnöke szerint a pályázati feltételeket csak Mol Nyrt. tudja teljesíteni.

Szerző(k):
Domokos Erika
06.
20.
19:20

Autópálya-koncesszió: Rogán-közeli cég lehet a befutó Fekete-Győr szerint

Már van olyan cég, amelyik regisztrált a magyarországi gyorsforgalmi úthálózatra kiírt koncessziós tenderen. A kormány még ebben az évben alá akarja írni a szerződést a nyertessel – ezt állítólag Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetiroda minisztere mondta egy háttérbeszélgetésen. Ellenzéki politikusok azonban azt állítják, hogy a kormány az autópályákat is el akarja lopni - írja az atv.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
06.
19.
09:08

Lennének uniós források autópályafejlesztésre, de egyszerűbb lehet a sztrádakoncesszió

A magyar kormány azzal indokolta, hogy 35 évre koncessziós kezelésben privát gazdasági szereplőkre bíznák a hazai autópályák kezelését és fejlesztését, hogy az Európai Unió költségvetéséből és a koronavírus elleni helyreállítási alap forrásait nem lehet erre a célra felhasználni. Az Európai Bizottság szerint ez így nem igaz, lenne erre uniós pénz. A koncesszió viszont egyszerűbb feltételekkel engedné a beruházásokat.

Szerző(k):
Szabó Dániel