Történelmi csúcson zárt a BUX és az OTP
Rekordig szaladt a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, és történelme legmagasabb részvényáráig jutott fel az OTP - írta meg az MTI.
Történelmi csúcson zárt a BUX és az OTP
Rekordig szaladt a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, és történelme legmagasabb részvényáráig jutott fel az OTP - írta meg az MTI.
Hiába vannak csúcson a magyar részvényárak, ez még mindig nem a vége
Mintaszerűen reagálta le a piac nagy tőzsdei cégek gyorsjelentéseit, ennek ellenére még van fantázia a vezető magyar részvényekben. A hazai papírok ugyan átlagosan árazottak, de ezzel kifejezetten olcsónak tekinthetők egy olyan világban, ahol elképesztő túlárazottság lett általános a fontos nemzetközi tőzsdéken.
Csúcsközelben a BUX és az OTP
Európában és a tengerentúlon egyaránt pozitív a befektetői hangulat, ezt követte a Budapesti Értéktőzsde is a pénteki kereskedés során - mondta Bosnyák Zsolt, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek. A hazai részvényekkel alacsony forgalomban kereskedtek. A Richter-papír ment a legjobban, a forgalma 3,5 milliárd forintot ért el.
Vitték a pénzt Budapestről
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 576,71 pontos, 1,24 százalékos csökkenéssel, 45 802,61 ponton zárt csütörtökön.
Budapest újabb rekordra készülhet
A kedvező nemzetközi befektetői hangulatban folytatódhat az emelkedés, pluszban nyithat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe kedden az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője, Varga Zoltán szerint. A múlt heti zárócsúcs után is tart az optimizmus.