BUX 139242.46 -0,04 %
OTP 45310 0,02 %
header

richter_gedeon_gy?gyszergy?r_nyrt.

08.
12.
00:00

MSCI-spekuláció húzza a Richtert

Emelkedéssel indult a pénteki kereskedés, a lendület azonban a nap folyamán alábbhagyott. A mínuszos amerikai nyitás hatására mind a Mol, mind az OTP csökkenéssel fejezte be a napot, a BUX index fél százalékkal gyengült. Az olajpapír délelőtt még 16 700 forint felett is forgott, nap végén viszont már csak 16 450-et adtak érte, ami 0,9 százalékos gyengülés. Eközben az olaj ára emelkedett, vagyis a Mol-részvény továbbra is viszonylag függetlenül mozog az olajpiactól. Az OTP 4550 forinton érte el napi csúcsát, innen zárásra 4491 forintra csúszott vissza, ez 0,4 százalékkal alacsonyabb a csütörtöki árfolyamnál. A Richter részvénye iránt megint komoly érdeklődés mutatkozott, jórészt 3700 forint fölött üzleteltek vele, kétmilliárd forint feletti forgalomban. A napi csúcs 3739 forint volt, a korábbi lokális csúcs közelében azonban megakadt az emelkedés, a záróár 3700 forint lett. A 3550-es árszintről csütörtökön rugaszkodott el nagy erővel a papír, miután az egyik közép-európai brókercég elemzői azt valószínűsítették, hogy a Richter már augusztus végén visszakerül az MSCI Emerging Markets indexbe. Ez valóban meglepetés lenne a piac számára és nagy áremelkedést okozhatna. Más elemzők szerint viszont az MSCI indexek számítási metódusa nem teszi lehetővé az augusztusi befogadást, arra csak novemberben kerülhet sor. Az Egis mérsékelt érdeklődés mellett esett 20 890 forintra, ami 0,3 százalékos gyengülés. Alacsony forgalom mellett tartotta 325-326 forintos árfolyamát a Magyar Telekom.

Szerző(k):
Molnár Gergely
08.
09.
00:00

Fordult a hangulat a tőzsdén

Nagy rally kerekedett csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 506 pontos emelkedéssel zárt. Az index csaknem 3 százalékos pozitív elmozdulásából kisebb-nagyobb mértékben az összes vezető papír kivette a részét, a leglátványosabb azonban a Richter mozgása volt. A gyógyszergyári részvény rögtön emelkedéssel kezdett és már a kereskedés első órájában átlépte a 3600 forintos szintet. Délután már a 3700 forintos határral is megbirkózott és 4,3 százalékos pluszban, 3719 forinton zárt. A forgalma is kimagasló volt, meghaladta a 3,5 milliárd forintot, amivel a legnagyobb forgalmú részvény volt a tőzsdén.A második legnagyobb emelkedést a Mol produkálta, az olajpapír tegnap annyit emelkedett, mint amennyit szerdán esett, vagyis szűk három százalékot. A záróár 16 600 forint lett, a forgalom itt egymilliárd forint alatt maradt.

Szerző(k):
Economx