Ajjaj, mi lesz itt? Elindult a gáz és a olaj ára felfelé
A vezető nyugat-európai tőzsdék is pluszban zártak.
Ajjaj, mi lesz itt? Elindult a gáz és a olaj ára felfelé
A vezető nyugat-európai tőzsdék is pluszban zártak.
Félnek az európai összeomlástól, ezért nagy tételben veszik az ellenszérumot
A befektetők masszívan elkezdtek védelmet vásárolni egy esetleges európai részvénypiaci esés ellen. Nem csoda, hiszen a vezető európai részvények árfolyama csúcs közelében jár, és dollárban nézve szinte teljesen ledolgozta a háború, az infláció és a jegybanki szigorítások okozta lejtmenetét.
A héten jönnek a nehézfiúk és eldöntik mi lesz
Szép lassan elkezdik a héten csöpögtetni a legnagyobb értékű amerikai vállalatok második negyedéves eredményeiket. Ez meghatározó lehet az év második felére nézve, hiszen idén eddig ezek a cégek vitték a hátukon a tőzsdét.
Megfordult a trend, eljöhetett végre Európa ideje
A hedge fundok egyre inkább zárják az amerikai részvénypiac emelkedésére játszó tétjeiket és az elképesztően drága technológiai részvények helyet elkezdtek az európai tőzsdék felé fordulni. Egy évtizede nem volt ilyen kicsi a lelkesedés az amerikai papírok iránt.
Egymilliárd dolláros bírság vethet véget az Alibaba szenvedésének
Hatalmas büntetést kapott az Alibaba pénzügyi leányvállalat Kínában. A tőzsde megkönnyebbüléssel fogadta a hírt, úgy látják, vége a kínai tech cégek kálváriájának.