A Mol és a Richter vitte ma a prímet
Emelkedett a BUX: a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 439,01 pontos, 0,88 százalékos emelkedéssel 50 499,45 ponton zárt szerdán.
A Mol és a Richter vitte ma a prímet
Emelkedett a BUX: a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 439,01 pontos, 0,88 százalékos emelkedéssel 50 499,45 ponton zárt szerdán.
Elmarad az összeomlás, évtizedek után támadt fel a nyugdíjasország
A japán részvénypiacok a 90-es évek óta nem látott szintre emelkedtek. A szigetországot évtizedek óta rossz sztorinak tartották a kedvezőtlen demográfiai folyamatok, az elöregedő népesség és a sok nyugdíjas miatt. Most azonban változni látszik a helyzet.
A maradék orosz részvények is elvesztek a nagybanknál
Nem tud teljes mértékben elszámolni ügyfelei felé azok orosz részvényeivel a Deutsche Bank. Kaotikus volt ugyanis a letéti igazolások orosz részvényekre váltása. De ha meg is lennének a részvények, akkor is értéküknek csak töredékét kaphatják vissza a befektetők.
Prigozsinnál nagyobb ellenség ronthatja el a héten a hangulatot
Az elemzők szerint lehet, hogy a hétvégi oroszországi események elindítanak egy vándorlást a biztonságosabb eszközök felé a piacokon. Az amerikai tőzsdét azonban nem ez, hanem inkább a részvények nehezen indokolható árazása fenyegeti.
Jól táncoltak a papírok
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 244,88 pontos, 0,49 százalékos emelkedéssel, 50 407,86 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 6,6 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.