BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

recesszió

03.
23.
19:48

Beléptünk a válság előszobájába - Európa, Japán és az USA már mutatja a tüneteket

A feldolgozóipari és szolgáltatóipari teljesítmény nagyot romlott az EU-ban, főként két motorországban, a franciáknál és a németeknél. Az USA-ban is lassult a növekedés, míg japánban három éve nem volt ekkora visszaesés. Az elemzők szerint a legnagyobb kárt a világgazdaságban az Egyesült Államok kereskedelmi háborúja okozta, de a legrosszabbon még túl sem vagyunk. Donald Trump elnök még harcba szállna az európai járműiparral is védővámok bevezetésével, az olasz gazdaság pengeélen táncol, miközben a brexit körüli bizonytalanság is időzített bombaként ketyeg. Magyarország legfontosabb partnereivel együtt zuhanhat a mélybe.

Szerző(k):
Szabó Dániel