BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

recesszió

04.
11.
19:12

Annyira félünk a válságtól, hogy súlyosabbat idézünk elő - így véli a guru

Úgy félnek a piaci szereplők és döntéshozók attól, hogy megismétlődik a 2008-as gazdasági válság, hogy most túlságosan is aggódnak a megismétlődésétől. Viszont ez nem látszik bekövetkezni, mert annyira ellene dolgoznak, de új hibákat követnek el, aminek a vége mégis csak egy krach lehet. Vagyis lényegében a Soros György által kidolgozott reflexivitás elmélet mentén alakulhat ki a nagy visszaesés. De bármi is jön, azt Magyarországon előbb érezni lehet majd.

Szerző(k):
Szabó Dániel
04.
03.
19:09

Nagy bajban lehet Németország - ez Magyarországnak is vészjósló

Fennáll a veszélye annak, hogy Németország gazdasága még a negyedik negyedév előtt recesszióba süllyedjen - vélik a Saxo Bank elemzői szokásos negyedéves kitekintőjükben. Ráadásul az sem kedves az Európai Unió gazdaságának, hogy a kereskedelmi háború akár lezárul, akár nem, gyengíti a kontinens pozícióit. A populista pártok 20-25 százalékot érhetnek majd el az európai parlamenti választásokon.

Szerző(k):
Lovas-Romváry András