Privatizációba kezdtek a franciák
Privatizációs programot indít a francia állam: a nagyvállalati állami tulajdonrészek egy részének értékesítéséből 10 milliárd eurós innovációs alapot hoznak létre - írja az MTI.
Privatizációba kezdtek a franciák
Privatizációs programot indít a francia állam: a nagyvállalati állami tulajdonrészek egy részének értékesítéséből 10 milliárd eurós innovációs alapot hoznak létre - írja az MTI.
Nagy eladásra készül a horvát állam
A horvát állam megszűnik a Rijekai Kikötő Rt. legnagyobb tulajdonosának lenni, és a 37 százalékos részvénycsomagjából 25 százalékot tart meg, a többit felajánlja megvásárlásra - írta a Poslovni Dnevnik című horvát gazdasági napilap hétfőn.
Eladták a híres budapesti színházat
Puskás Tamás, a színház igazgatója veheti meg 50 millió forintért a belvárosi Centrál Színházat üzemeltető nonprofit kft.-t. Így döntött kedden a főváros tulajdonosi bizottsága – értesült a hvg.hu.
Megszólalt az MKB Bank ifjú \"milliárdosa\"
Hitelből vette meg az általa vezetett MKB Bank mintegy 10 százalékát Balog Ádám, aki adótanácsadóból előbb az NGM államtitkára, majd főnökét követve az MNB alelnöke lett. Az ifjú \"milliárdos\" nem beszél arról, hogy mennyiért és milyen hitelből vette meg a bank 10 százalékát, aminek értéke meghaladhatja a 4 milliárd forintot. Ám azt fontosnak tartotta leszögezni, hogy még nem milliárdos a hiteltartozás miatt.
Eladják az állami olajcég egy részét is az olaszok
Az olasz kormány nem változtat a gazdaság idei növekedési előrejelzésén, amikor a jövő héten ismerteti legújabb becslését, ugyanakkor bejelenti a tavaly lelassult privatizációs programjának felgyorsítását.