BUX 139313.20 0,01 %
OTP 45340 0,09 %
header

Plaza

02.
13.
12:36

Minden üzletét bezárta az országos ruházati lánc, csődhullám indulhat a plázákban

Tragikusan alakult a karácsonyi időszak forgalma a bevásárlóközpontokban lévő üzletekben, és a negatív trend az új évben is folytatódik. A visszaesés elsősorban a divatáru-kereskedőket sújtja, de más ágazatok is megszenvedik a helyzetet. Az egyik szakmai szövetség szerint egyre több a boltbezárás és a szektor egy csődhullám küszöbén állhat. Friss hír, hogy egy országosan körülbelül 20 boltot működtető ruházati lánc az összes üzletét bezárta és mindenhonnan kivonult.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
12.
07.
12:25

A Lidllel és a Tescóval háborúzna a kormány, miközben a plázákban március óta óriási a baj

Azonnali forgalmi adó csökkentést és bértámogatást kér a kormánytól a Bevásárlóközpontok Bérlőinek Érdekvédelmi Egyesülete (BBÉE). A csaknem 100 ezer munkavállaló érdekképviseletét ellátó egyesület a kormánnyal kezdeményezett tárgyalásokon azt akarja elérni, hogy az érvényben lévő szerződéseket a bérbeadók ne mondhassák fel, és tekintettel a rendkívüli helyzetre – határozott időre - csökkentsék a bérleti díjakat 50 százalékkal. Amennyiben a tárgyalások nem vezetnek eredményre, további boltbezárásokra és elbocsátásokra kell számítani a magyar kiskereskedelem egy jelentős szektorában – véli a BBÉE.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss