BUX 139308.41 0,0 %
OTP 45470 0,38 %
header

Plaza

03.
27.
14:47

A járvány alatt is működik, hogy ami ingyen van, azt szeretik az emberek

A kormány egyik marginális járványügyi intézkedése, hogy éjjelente ingyen lehet használni a kereskedelmi célú garázsokat, parkolókat. Van, ahol az intézkedés káoszt eredményez és némi többletköltséget az üzemeltetőknek, de országosan nincs jelentős hatása. Ennek ellenére az intézkedés elnyerte az emberek tetszését főleg vidéken és nagyobb részt az alacsonyabb végzettségűek körében. Ez derült ki a Pulzus Kutató felméréséből, amelyet lapunk megbízásából készített.

Szerző(k):
Szász Péter
03.
23.
18:41

Üzletek nyitvatartása: kiderült mit javasolt Orbán Viktornak a kamara

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kedden egyeztetett a miniszterelnökkel a kereskedelmi és szolgáltató szektor mielőbbi újraindítása érdekében. A kamara elkötelezett az emberi élet megóvása iránt azzal, hogy ezt kísérnie szükséges egy jól strukturált gazdasági újraindítási tervnek, amely magában foglalja az üzletek és szolgáltatások gyorsabb ütemű, célzott és rendkívül felelősségteljes megnyitását - közölte az érdekképviselet az MTI-vel kedden.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
03.
19.
07:06

Nem csak az ingyenes közterületi parkolás okozhat káoszt

A kormány által elrendelt ingyenes közterületi parkolás a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos érthetetlen intézkedések jelképe lett, amely mögött sokan politikai szándékot látnak. Kevesebb szó esik a mélygarázsok, bevásárlóközpontok, szupermarketek parkolóinak éjjeli megnyitásáról, pedig ez is hasonló intézkedés: népszerű lehet sok autós körében, a következményeket nem az állam viselni, és van, ahol bosszúságot okoz.

Szerző(k):
Szász Péter