Újabb csapás érte az orosz vállalatokat, már a tőzsdékről is kilőttek őket az USA-ban
Ideiglenesen leállította a Nasdaq és az Intercontinental Exchange a New York-i tőzsdéiken jegyzett oroszországi székhelyű vállalatok részvényeinek kereskedését.
Újabb csapás érte az orosz vállalatokat, már a tőzsdékről is kilőttek őket az USA-ban
Ideiglenesen leállította a Nasdaq és az Intercontinental Exchange a New York-i tőzsdéiken jegyzett oroszországi székhelyű vállalatok részvényeinek kereskedését.
Közel 4 százalékos mínuszban áll a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 1,14 pontos nyitás után csökkent hétfőn délelőtt. A BUX 11.30 órakor 44 006,86 ponton állt, ami az előző, pénteki záróértékéhez képest 1762,30 pontos, 3,85 százalékos csökkenés, a hétfői nyitásnál 1,763,44 ponttal alacsonyabb.
Zuhannak az európai tőzsdék
Indexcsökkenéssel indult a kereskedés hétfőn a főbb európai értékpapírpiacokon. A páneurópai Stoxx Europe 600 index 1,06 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 2,81 százalékkal kezdett alacsonyabban.
Moszkva atommal fenyegetőzik: zuhan a forint a történelmi mélypont felé
Hétfőn nyitás után azonnal 372 forint fölé ugrott az euró ára. Szélsebesen rohan az árfolyam a történelmi mélypont irányába.
Mínuszban nyithat Európa az orosz szankciók miatt
A pénteki erős zárás után nagy indexcsökkenéssel nyithatnak az európai tőzsdék az Oroszország ellen a hét végén elrendelt szankciók miatt.