Elöntötték a NAV-ot a számlák
A nyáron újabb fokozatba kapcsolt az online számlázás, így már a százmilliomodik online számla is beérkezett az adóhatósághoz.
Elöntötték a NAV-ot a számlák
A nyáron újabb fokozatba kapcsolt az online számlázás, így már a százmilliomodik online számla is beérkezett az adóhatósághoz.
Koronavírus fertőzött van a Pénzügyminisztériumban
Marad a munkarend a Pénzügyminisztériumban azután is, hogy csütörtök reggel Varga Mihály miniszter bejelentette: egy dolgozó koronavírusos lett.
Elszállt a magyar költségvetés hiánya
Augusztus végére az államháztartás központi alrendszerének hiánya elérte a 2261 milliárd forintot. A gazdasági kormányzat bejelentése szerint az össztermék 5 százalékát közelítő hézag év végére elérheti a 9 százalékot is.
Durván elszáll idén a hiány
Az eddig a járványra tervezettnél is jóval nagyobb, akár 9 százalékos GDP-arányos hiánnyal kalkulál idén a gazdasági kormányzat. A Covid-19-járvány miatt 1400 milliárd forint lehet a kiesés.
Tényleg minden számlát lát a NAV
Nyolcvanmillió számla adatait küldték be a vállalkozások az adóhivatalhoz 2018 nyara óta az online számla rendszerében. A hatóság olyan adatvagyonnal rendelkezik, amelyből azonnal szinte teljes kép rajzolható fel a magyar gazdaság állapotáról - mondta Tállai András, a pénzügyminiszter helyettese a Magyar Nemzetnek.