Az MNV-hez került a Pannergy-csomag
Az MNV-hez került a Pannergy-csomag
Hárommilliárd forintot kapott a Pannergy
Három jó hírt is bejelentett a Pannergy pénteken, amire az árfolyam közel 2 százalékos plusszal reagált. A cég három különböző projektre nyert el egyenként 1-1 milliárd forintot. Az egyikből egy nagyvállalat fűtési és technológiai hőigényének egy részét tudja majd a cég ellátni geotermikus energiával. A másik egymilliárd forintot a győri projekthez kapta a társaság. A cég a második negyedéves jelentésében már nyilvánosságra hozta, hogy Győrön egy új beruházás révén mintegy 22 megawatt kapacitás valósítható meg. A PannErgy a győri termelő kutak tesztjét 2014 második felében tervezi elindítani, így 2015-től indulhat a hőenergia-értékesítés. A harmadik milliárdot a miskolci Tatár utcai fűtőmű területén lévő belvárosi, illetve egyetemvárosi városrészek hőigényének részbeni geotermikus ellátására kapta a cég.
Újabb támogatást nyert el a Pannergy
Egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a PannErgy Nyrt. tagvállalatának tulajdonában álló DD Energy Termelő és Szolgáltató Kft. az Új Széchenyi terv Környezet és Energia Operatív Program keretében meghirdetett \"Helyi hő- és/vagy hűtési igény kielégítése megújuló energiaforrásokkal\" pályázati konstrukcióban. A pályázati projektben megvalósuló beruházással egy nagyvállalat fűtési és technológiai hőigényének részben geotermikus energiával történő ellátása valósulhat meg. Összhangban a hazai és az európai uniós energiapolitikával, a PannErgy stratégiai célkitűzése a környezeti szempontok érvényesítése a gazdasági fejlődésben − nyilatkozta Tóth Péter, a részvénytársaság vezérigazgatója.
Majdnem megduplázta veszteségét a PannErgy
A PannErgy Nyrt. 359 millió forintos konszolidált árbevétel mellett 514 millió forintos veszteséget ért el az év első felében. A forgalom tízszázalékos visszaesést jelent a tavalyi év hasonló időszakához képest, de a társaság szerint ennek csak technikai oka van, nevezetesen az, hogy a cég által kezelt ingatlanokon felmerülő bérlői áramfogyasztás a vállalaton \"átfolyik\", közvetlen költségként és árbevételként is megjelenik. A PannErgy árbevételének legnagyobb részét, 287 millió forintot az ingatlanokon és egyéb eszközökön érte el, 41 millió forintot hozott fél év alatt a szentlőrinci energiaértékesítés és 17 milliót a berekfürdői működés. A májusban beindított miskolci geotermikus projekt nettó árbevétele mindössze tízmillió forint volt.
Miskolc nélkül nem ment a Pannergynek
Továbbra is masszívan veszteséges a Pannergy.