BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miskolc nélkül nem ment a Pannergynek

Továbbra is masszívan veszteséges a Pannergy.

2013. május 16. csütörtök, 11:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A PannErgy a várt 331 millió helyett 299 millió forintos veszteséget ért el az első negyedévben - írj a gyorsjelentést követő kommentárjában az Erste. Bár Szentlőrincen 42 százalékkal tudták növelni az árakat, ez a projekt nagyságrendje miatt nem igazán látszik a számokon. Miskolcon az első negyedévben az utolsó fázisához ért a projekt, májusban elindult a termelés, de érdemi bevétel csak ősszel várható. A két már üzemelő projekt 31 illetve 11 millió forintos árbevételt termelt, a fennmaradó 154 millió ingatlan bérbeadásból származott. Így egyelőre jóval magasabbak a költségek, mint a bevétel, de ez hamarosan fordulhat, hiszen a miskolci projektől milliárdos árbevétel várható. A PannErgy mind a Synergon részvények eladásán, mind a devizahiteleken veszteséget könyvelt el az első negyedévben. Az eredmény összességében nem meglepő, és árfolyamhatásra sem számítunk. Az egy részvényre jutó saját tőke 565 forintra csökkent az egy évvel korábbi 601 forintról. Fordulatot tehát ősszel a miskolci projekt igazi beindulása hozhat, ami már profitábilásá változtathatja a működést.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet