BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

paksi_atomerőmű

12.
08.
13:58

Paksi atomerőmű: 15 hónapra emelik az üzemanyagcsere-ciklust

Az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) engedélyt adott az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 1-4. blokkjainál a 15 hónapos üzemeltetési ciklus bevezetésére, illetve ennek előzményeként egy új típusú, 4,7 százalékos átlagdúsítású üzemanyag-kazetta alkalmazására. A hatósági engedély birtokában megkezdődött az áttérés a 12-ről a 15 havonta történő üzemanyagcsere-ütemre - közölte az atomerőmű.

Szerző(k):
MTI