BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

paksi_atomerőmű

02.
09.
12:19

Rekord született a paksi atomerőműben

Tavaly az MVM Paksi Atomerőmű 18,27 milliárd forintos adózás előtti nyereséget ért el. A négy atomerőművi blokk átlagosan 91,4 százalékos kihasználtsággal működött, ám a hármas blokk egy percre sem állt le. Az erőmű így új termelési rekordot (16 053,9 GWh) is beállított, mindezt úgy, hogy a biztonságot egyetlen üzemzavar sem veszélyeztette – derült ki az állami cég tájékoztatóján.

Szerző(k):
Papp Zsolt