Mi Budapest leggyengébb láncszeme?
Nyári uborkaszezon érvényesül a hazai börzén, vagyis hetek óta egy szűk sávban bizonytalankodik az árfolyam.
Mi Budapest leggyengébb láncszeme?
Nyári uborkaszezon érvényesül a hazai börzén, vagyis hetek óta egy szűk sávban bizonytalankodik az árfolyam.
Beindulhatnak az önkormányzati útfelújítások
Magyarországon a mintegy 170 ezer kilométernyi önkormányzati közút 73,5 százaléka kiépítetlen, burkolattal nem rendelkező földút – derül ki az OTP Lakástakarék elemzéséből. A kiépítetlen utak nagy aránya gátolhatja a települések fejlődését, azonban a beruházáshoz szükséges összeg előteremtése nagy fejtörést jelent az önkormányzatoknak, akik egyre gyakrabban vonják be a lakosságot a finanszírozásba.
Nem az OTP részvénye a leggyengébb láncszem
Nyári uborkaszezon érvényesül a hazai börzén, vagyis hetek óta egy szűk sávban bizonytalankodik az árfolyam. Az index mozgása a 17 900 pontos mélypont és a 18 700 pontos 200 napos mozgóátlag között zajlik, és akkor lesz ismét érdekes a technikai kép, ha valamelyik irányba elmozdulna a kurzus. Lefelé sűrűn vannak támaszok, például 17 800 és 17 600 pontnál. Emelkedő irányban a 200 napos mozgóátlag áttörése lenne egy lényeges momentum, mert ebben az esetben a 19 740 pontos lokális csúcspont is elérhető lehet. Azt érdemes azonban megjegyezni, hogy közép- és hosszú távon sem mozog trendben az index, ezért kereskedésre csak a rövidebb momentum mozgások alkalmasak mostanában.
Csányi vásárolni és tárgyalni ment Zágrábba?
Hónapok óta titkos tárgyalásokat folytat a Mol és a horvát kormány − értesült a Jutarnji List. A horvát lap informátora szerint Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója és a Mol Nyrt. igazgatóságának alelnöke vezeti a magyar tárgyalódelegációt, amely minden kényes kérdésről, többek között a Mol−INA részvényesi szerződésről megpróbál megállapodni. A lap szerint a megbeszélések konstruktív légkörben zajlanak. Mint emlékezetes, a múlt héten egy osztrák hírügynökség már azt vetette fel, hogy ha nem jutnak dűlőre a felek, akkor a Mol akár kész eladni 49 százalékos INA-részesedését. A magyar cég irányítási joggal rendelkezik a horvát olajcégben, annak ellenére, hogy nem többségi tulajdonos, köszönhetően a részvényesi megállapodásnak, melyet egyes vádak szerint kenőpénzzel értek el. A gyanú szerint a magyar társaság tízmillió eurót fizetett Ivo Sanader volt horvát kormányfőnek a kedvező megállapodásért cserébe, a horvát bíróság nem jogerősen el is ítélte a volt politikust. Az ügyészség régóta szeretné kihallgatni Hernádi Zsolt Mol-vezért is, de erre még nem került sor. A Jutarnji List szerint elképzelhető, hogy Csányi nem csak a Mol érdekében lobbizik Zágrábban, a lap úgy tudja, hogy az OTP ajánlatot tehet a Postanska Banka megvásárlására.
Csányi: A magyar banki piac továbbra is akvizíciós célpont az OTP-nél
Továbbra is célja az OTP-nek, hogy részt vegyen a magyarországi banki konszolidációban, azaz ha tud, akkor vásárol itt működő bankot - mondta az OTP Bank elnök-vezérigazgatója az InfoRádiónak. Csányi Sándor hozzátette: minden attól függ, hogy milyen lesz az új devizahiteles mentőcsomag.