BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
04.
10.
13:58

Sokkoló MOK-felmérés: minden hatodik orvos már csak a magánellátásban gyógyít

A Magyar Orvosi Kamara több mint négyezer orvos bevonásával készült felmérése szerint egyre erősödik a kettős foglalkoztatás a magyar egészségügyben, miközben nő az állami ellátásból való kivonulás és az elvándorlási szándék. A válaszok alapján a kiszámíthatatlan működés, a túlterheltség és a romló munkakörülmények állnak a háttérben.

Szerző(k):
Koncsek Rita
03.
08.
14:19

Emelték a béreket, már nincs kedve az orvosoknak a kivándorláshoz

Gyakorlatilag megállt az orvosok külföldre vándorlása: erre utal, hogy az utóbbi években közel kiegyenlítődött a távozók és a hazatérők száma. Csak éppen nem hazánkban, hanem Horvátországban – derül ki a Vecernji List című horvát napilap vasárnapi cikkéből. Eközben startvonalhoz érkezett egy közel 850 millió eurós állami beruházás Európa egyik legmodernebb szuperkórházának megépítésére.

Szerző(k):
T. K.