Krízis az fővárosi egészségügyben: a pszichiáterek léptek
A Magyar Orvosi Kamara azt közölte, hogy a fővárosban dolgozó pszichiáterek egységesen felmondják az ügyeleti ellátásban az önként vállalt többletmunkáikat.
Krízis az fővárosi egészségügyben: a pszichiáterek léptek
A Magyar Orvosi Kamara azt közölte, hogy a fővárosban dolgozó pszichiáterek egységesen felmondják az ügyeleti ellátásban az önként vállalt többletmunkáikat.
Kongatja a vészharangot a MOK, a kormány terve veszélyezteti a betegek biztonságos kezelését
A gyógyszeres terápia nem adminisztratív és nem bizonyos patikai-üzleti körök által meghatározandó kérdés, hanem folyamatos orvosi felülvizsgálatot igénylő kezelés. A jelenlegi kormánytervezet minősége alkalmatlan az elfogadásra, veszélyezteti a betegek biztonságos gyógykezelését - hívta fel a figyelmet a Magyar Orvosi Kamara.
Kiakadt az orvosi kamara: a szemünk előtt zuhan a mélybe a pszichiátriai ellátás
A magyarországi pszichiátriai ellátás tragikus állapotaira hívja fel a figyelmet a Magyar Orvosi Kamara vasárnapi közleménye, amelyben azt is panaszolják, hogy Orbán Viktornak hiába adtak már szakmai vészjelzéseket a mentális egészségügy kritikus állapotairól. Eközben sorra mondanak fel a szakemberek az ország legnagyobb pszichiátriai intézetében.
Elfogytak az orvosok és az ápolók, szétszórták a belgyógyászaton fekvőket más osztályokra
Raktárként üzemel a X. kerületi Bajcsy-Zsilinszky Kórház egyik belgyógyászati osztálya. A betegeket más osztályokon helyezték el, ahol nem biztos, hogy mindig rendelkezésre áll a megfelelő orvos, eszköz vagy éppen gyógyszer. A kórház vezetése szerint nincsenek veszélyben a betegek.
Csúcsra járatva: már az orvosok sincsenek jól, válságban a pszichoterápia
Az orvosok kétharmada depressziós tüneteket mutat, a gyógyítók egy részének alkoholproblémái is vannak, erről Álmos Péter, a kamara elnöke beszélt a Magyar Pszichiátriai Társaság kongresszusán. A pszichoterápiás terület pedig komoly finanszírozási problémákkal küzd.