Eltűnt egy fül-orr-gégész főorvosnő, nagy baj lehet ebből
Kedvelt orvosnőnek veszett nyoma. Dr. Kett Antónia gerincműtétje után a kórházból távozott, feltételezhetően még most is Szegeden van, láthatóak rajta a műtét utáni kötések.
Eltűnt egy fül-orr-gégész főorvosnő, nagy baj lehet ebből
Kedvelt orvosnőnek veszett nyoma. Dr. Kett Antónia gerincműtétje után a kórházból távozott, feltételezhetően még most is Szegeden van, láthatóak rajta a műtét utáni kötések.
Pintér Sándor: Az orvosok és a betegek sem voltak ott a rendelőben, amikor kellett volna
Eltelt egy év, és Pintér Sándor belügyminiszter ismét tartott egy előadást a Magyar Kórházszövetség konferenciáján. Többek között beszélt az emberközpontú betegellátásról, a kórházban hagyott csecsemőkről és az egészségügyi ellátórendszer átalakításáról is.
Orvosok és ápolók buktak le, mert illegális injekciókat adtak be a betegeknek
Először egy szentesi orvos és párja kezdte el behozni az itthon nem engedélyezett érelmeszesedés elleni oltóanyagot, a férfi halála után pedig a nő bűntársakat szerzett, orovosokat, ápolókat, asszisztenseket, akik folytatták a tevékenységet. Volt, aki még azzal is bűncselekményt követett el, hogy be sem adhatott volna injekciót.
Bemondták a dátumot, hogy mikor lesz okosabb az AI az embernél
Az idei év hozta el a mesterséges intelligencia területén az áttörést, amelynek köszönhetően az AI modellek mélyebb gondolkodásra képesek, és még a betegellátásban is új dimenziók jelentek meg, hangzott el a tizedik Health 2.0 konferencián.
Nagy Márton megszólalt az egészségügyről: jóval több az orvos, és jóval több a bérük
A tárcavezető az Edelényi Koch Róbert Kórház és Rendelőintézetben új diagnosztikai készülékeket adott át, az ünnepségen beszélt az egészségügy helyzetéről. Kiemelte, hogy az elmúlt 15 éve alatt hatezerrel nőtt az orvosok száma, és a bérük is jelentősen emelkedett.