BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

orosz-ukrán

02.
27.
16:19

Ukrán-háború: Romániai is kilép a budapesti székhelyű, egykori KGST Bankból

Csehország után Románia is kilép a budapesti székhelyű, 43 százalékban orosz tulajdonú Nemzetközi Beruházási Bankból (NBB) az orosz-ukrán háború miatt – írja az adevarul.ro. Az orosz befolyás alatt álló NBB-nek kilenc volt, vagy jelenlegi szocialista ország a tagja, amelyeket pénteken a szintén tag Csehország szólított fel a szervezetből való kilépésre.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss