Elözönlik a rendőrök hétvégén Budapestet
Fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros egész területére Bucsek Gábor, Budapest rendőrfőkapitánya, az akció vasárnap reggelig tart - közölte a rendőrség szombaton, honlapján.
Elözönlik a rendőrök hétvégén Budapestet
Fokozott ellenőrzést rendelt el a főváros egész területére Bucsek Gábor, Budapest rendőrfőkapitánya, az akció vasárnap reggelig tart - közölte a rendőrség szombaton, honlapján.
Autósok figyelem! - Bedurvulnak a rendőrségi ellenőrzések
A közlekedési bírságolási ügyeket jövő évtől már nem csak egy országos központban (Szombathely) intézi a rendőrség, hanem Kelet-Magyarország területét érintően Vásárosnaményben is. A kormány azzal számol, hogy a több száz új, többfunkciós traffipax üzembe állásával jelentősen megnő majd a közigazgatási hatósági eljárások száma, s ezek kezelésére szükség van egy új szervezetre.
Egymilliárdért javíttatnák az ORFK tavaly vásárolt autóit
Közbeszerzési eljárást írt ki az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a 2012-ben vásárolt gépjárművei garanciális időn belüli karbantartására, javítására nettó 977 millió forint értékben − írta a Közbeszerzési Értesítőre hivatkozva az MTI. Összesen 2432 autóról van szó, ebből 1250 Opel, 1055 Skoda és Volkswagen, valamint 127 Mercedes. A szerződést idén november 1-jétől 2016. április 30-ig kötik a nyertes szervizekkel. Ajánlatot az a vállalkozó tehet, aki az elmúlt három üzleti évből fel tud mutatni legalább 800 Opel, 900 Skoda, 140 Volkswagen és 120 Mercedes márkájú gépjármű javítására vagy karbantartására vonatkozó referenciát. Az ajánlattételi határidő október 14. A legelőnyösebb ajánlat lesz a nyertes, az értékelendő kritériumok között szinte azonos súllyal szerepel a gyári kiskereskedelmi alkatrész nettó listaárából adott kedvezmény, továbbá a szerelő-javító szakmák rezsióradíja.
Megtizedelte a száguldozókat a rendőrség
A háromnapos országos ellenőrzés során 8285 gyorshajtóval, köztük 38 motorkerékpárossal szemben intézkedtek a rendőrök - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata hétfőn az MTI-vel.
Sok minden nem stimmelt a márciusi hóhelyzet alatt (ombudsman)
A március 14-15-ei hóhelyzet kezelésében résztvevő szervek – az önkéntes mentőcsapatokkal, valamint a civilekkel együtt – a személyi- és eszközállományukat maximálisan kihasználva végezték a mentést az ombudsman jelentése szerint. Ugyanakkor azonban számos hiányosság mutatkozott a lakosság felkészítésében, riasztásában és tájékoztatásában, valamint a kommunikáció során is – állapította meg hivatalból lefolytatott vizsgálatában Szabó Máté ombudsman.