BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
header

Orbán-kormány

02.
01.
22:07

Megduplázta a multiknak adott támogatást az Orbán-kormány

A Külügyminisztérium frissítette a kormányzati honlapon elérhető adatsort, így összehasonlíthatóvá vált a 2004-2010 között regnáló szocialista és a 2011-2017-es években kormányon lévő Fideszes kabinetek hét-hét éves gazdaságpolitikája. Kiderült, hogy az Orbán-kormány majdnem kétszer annyi támogatást adott a hazai és külföldi nagyvállalatoknak, mint a korábbi, balliberális kormányok. Előbbi 255,6 milliárd forint közpénzt utalt a cégeknek egyedi kormánydöntésekkel, míg utóbbi 130,2 milliárdot - hívja fel a figyelmet a G7.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
01.
27.
10:22

Csöndben tízmilliárdokkal dobta meg a kormány a multikat - már nem titkolhatják az okokat

Nyilvánosságra kell hoznia a kormánynak, hogy mi alapján adott több mint 75 milliárd forintos állami támogatást a nagyvállalati szektornak 2015 és 2016-ban. A Fővárosi Törvényszék ítélete szerint a kabinet nem titkolhatja tovább azokat a dokumentumokat, amelyek alapján a támogatási döntéseket meghozta. A döntés nem jogerős - írja a G7.24.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss