Egyre nagyobbak a hullámok - ez már válságnak tűnik
A nyersanyagárak 15 hónapja tartó mélyrepülése egyre inkább egy komolyabb válságra kezd emlékeztetni, s ez a vállalati szektorban is elkezdte szedni áldozatait. Az új áldozat a Glencore.
Egyre nagyobbak a hullámok - ez már válságnak tűnik
A nyersanyagárak 15 hónapja tartó mélyrepülése egyre inkább egy komolyabb válságra kezd emlékeztetni, s ez a vállalati szektorban is elkezdte szedni áldozatait. Az új áldozat a Glencore.
Ki nem találná, miért nem lett OPEC-tag Moszkva!
Bár az OPEC meghívta tagjai sorába Oroszországot, Moszkva nem kíván élni a lehetőséggel.
Csökkent az OPEC augusztusi olajtermelése
Csökkent az OPEC augusztusi olajtermelése a júliusi csaknem 3 éves csúcsról elsősorban a szervezet második legnagyobb termelője, Irak termelésének a visszaesése miatt.
Megjött a nagy palaolaj-meglepetés - durván elszámolták magukat
Hiába pörög a csúcson az OPEC tagállamok kitermelése, csak nem akar megroggyanni az amerikai palaolaj-kitermelés. A Bloomberg tudósítása szerint úgy tűnik, egyes amerikai mezőkön még 30 dolláros hordónkénti árfolyamon is megérheti kitermelni, ez fele annak, amivel egy éve számoltak.
Még olcsóbb lesz a benzin - megjött a hivatalos jóslat
A globális olajbőség még legalább egy évig eltarthat a Nemzetközi Energia Ügynökség (IEA) friss jelentése szerint. A globális kereslet ugyan gyors ütemben növekszik, azonban ez, és a kínálat bővülésének lassulása még nem elegendő ahhoz, hogy eltüntesse a piacról a túlkínálatot. Mindez olcsó benzint és olcsó gázolajat jelent, hacsak nem szól közbe a dollár drágulása.