Az iráni miniszter megnevezte az alacsony olajár \"felelőseit\"
Az iráni olajminiszter az OPEC kvóta felett termelő tagjait tartja felelősnek az alacsony olajárakért.
Az iráni miniszter megnevezte az alacsony olajár \"felelőseit\"
Az iráni olajminiszter az OPEC kvóta felett termelő tagjait tartja felelősnek az alacsony olajárakért.
Esésben az olajár
Nem adja fel az olajárak szabályozása helyett a szervezet világpiaci részesedésének védelmét előnyben részesítő kitermelési politikáját a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC. Nemhogy csökkentette volna, hanem megemelte a napi olajkitermelési limitjét - írja a Portfolio.
Jó hír az autósoknak - ezt hozza a jövő év
Az OPEC-találkozót megelőző napon egyelőre nincs semmilyen jele annak, hogy az olaj árfolyama magához akarna térni. Sőt, most még az újabb mélypontok is benne vannak a pakliban.
Emelték a tétet - izgalmas lehet a péntek
Szaúd-Arábia kész mérsékelni olajtermelését, hogy támaszt adjon az olajárnak, ha az OPEC többi országa, illetve a kartellen kívüli nagy olajtermelők is követik a példáját - derült ki kiszivárogtatott hírekből. A piaci szereplők a \"hiszem, ha látom\" álláspontjára helyezkedtek.
Nagy meglepetést hozhat a péntek
Ködösít a pénteki OPEC-ülés előtt a nagy hatalmú szaúd-arábiai olajminiszter. Miközben egy évvel ezelőtt világossá tették, hogy a kartell piaci részesedésének megőrzését előnyben részesítik az alacsony olajárral szemben, most nem foglalt világosan állást ebben a kérdésben.