Megosztották a friss számokat az új ügyeleti rendszerről
Hajdú-Bihar megyében átlagosan naponta 42 beteget láttak el, a hétvégi betegfogalom 148 beteg volt - válaszolta Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a parlament honlapján egy írásbeli kérdésre. Egy-egy háziorvos 22 óra és reggel 8 óra között 1,2 beteget látott el. Közben az orvosok presszióról számolnak be, arra akarják kényszeríteni őket, hogy írják alá az új ügyeleti szerződéseiket.




