Róma nevezetességébe csapódott egy drón
A szigorú repüléstilalmi övezet szabályainak megsértése miatt helyeztek vád alá egy turistát, miután Róma központjában egy műemlék tetejébe csapódott a drónja.
Róma nevezetességébe csapódott egy drón
A szigorú repüléstilalmi övezet szabályainak megsértése miatt helyeztek vád alá egy turistát, miután Róma központjában egy műemlék tetejébe csapódott a drónja.
Járvány: beoltották az olasz lakosság 90 százalékát, nagy enyhítés érkezik
A tizenkét év feletti olaszok kilencven százaléka legalább két oltásban részesült, s ez lehetővé teszi, hogy május elsejétől Olaszországban is eltöröljék a járványkorlátozásokat, amelyek között talán csak a beltéri maszkhasználat maradhat meg - közölte a római egészségügyi minisztérium szombaton nyilvánosságra hozott adataira hivatkozva a Corriere della Sera című napilap vasárnap.
Párosával lökik majd vízbe az olaszok a szélturbinákat
Fifikás ötlettel állt elő az olasz energetikai óriás Eni: a tengeri (offshore) szélturbinák teljesítményét nem felfelé és lapáthosszban nyújtva fokozzák, hanem egy-egy bója-talapzatra - némi bütykölés után - inkább két rotort építenek fel. Nem ők találták ki, hanem egy spanyol cég, de most beszállnak, hogy az ötletet sikerre vigyék. Már ki is próbálták, és esküsznek rá, hogy megéri.
Későn ébredt Európa az orosz gáz pótlásával kapcsolatban
Az orosz-ukrán háború nyomán Európának hirtelen sürgős lett, hogy alternatív földgázforrásokat találjon az Oroszországból származó import kiváltására. Algéria például jó alternatív forrás lehetne, ha az elmúlt évtizedekben kellő tőke áramlott volna gáziparába. Így mindenki rosszul járt - kivéve az oroszokat.
Angolával és Kongóval is megállapodtak az olaszok gázszállításról
A római kormány megállapodást kötött a nyugat-afrikai Angolával és Kongóval, a kinshasai szerződést csütörtökön, a luandait pedig szerbán írta alá Luigi Di Maio külügyminiszter és az energia-beszerzésért felelős tárcavezető, Roberto Cingolani. Olasz sajtóértesülések szerint a Kongóval kötött megállapodás értelmében 2023-tól évi több mint 4,5 milliárd köbméter cseppfolyósított gázt (LNG) importálnak. A gázimport mennyisége a jövő évtől - az algériai importtal együtt - megközelítheti a 6 milliárd köbmétert.