Erős nap volt Európában
Két százalékot meghaladó pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI.
Erős nap volt Európában
Két százalékot meghaladó pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék szerdán - írja az MTI.
Jól indult a kereskedés Amerikában
Emelkedéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek kedden, egy sor kedvező gyorsjelentésnek köszönhetően a befektetők nagyobb reményeket fűznek a gazdaságnak a koronavírus-járvány megfékezését követő újraindításához.
Visszapattant az olaj ára
Több mint húszéves mélypontról, 16 dollár alatti szintről pattant fel az északi-tengeri Brent szerdán azokra a kilátásokra, hogy a nagy olajexportőr országok az eddig vállaltnál is nagyobb mértékben foghatják vissza kitermelésüket - írja az MTI.
Tartósan olcsó lehet a tankolás a magyar benzinkutakon
Tartósan alacsony marad az olaj ára, még decemberre is csak hordónként 30 dolláron állnak a jegyzések - ismertette a K&H Bank vezető elemzője a köztévén az MTI szerint.
Amerika bevörösödött
Csökkenéssel zártak kedden a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói az olajár összeomlása és a borúlátó vállalati előrejelzések táplálta, mély gazdasági recessziótól való aggodalmak miatt.