ING: túl keveset tett az asztalra a német kormány
Hiába igyekszik a német kormány újabb költéssel megsegíteni a társadalmat, az első reakciók szerint ez is kevés lesz ellensúlyozni az energiaárak emelkedését.
ING: túl keveset tett az asztalra a német kormány
Hiába igyekszik a német kormány újabb költéssel megsegíteni a társadalmat, az első reakciók szerint ez is kevés lesz ellensúlyozni az energiaárak emelkedését.
Scholz: Németország jóval nyugodtabban várhatja a telet, mint néhány hónapja
Németország a vártnál jobban áll az energiabiztonság megerősítésével, és jóval nyugodtabban várhatja a telet, mint néhány hónapja - jelentette ki Olaf Scholz német kancellár. Telnek a gáztárolók, jól halad az LNG fogadására alkalmas tengeri terminálok építése.
Nagy csata dúl Németországban az ingyenes tömegközlekedés megmentéséért
Németországban komoly csata dúl a kormánykoalíció pártjai között a tömegközlekedés extrakedvezményes, kilenceurós tarifája körül. A Zöldek és a szociáldemokraták részben fenntartanák az autózás visszaszorítását célzó kedvezményt, a szabaddemokraták szerint azonban jobban is el lehet költeni azt a pénzt, amelyet az utazások támogatására fordítanak.
A német kancellár új energiabeszállítót talált Európának
A kanadai cseppfolyós földgáz (LNG) "jelentős szerepet" játszhat abban, hogy Németország függetlenné váljon az oroszországi földgázimporttól - jelentette ki Olaf Scholz német kancellár Torontóban, hivatalos kanadai látogatásának második napján az MTI szerint.
Kanada is rácsap Európa gázéhségére
Újabb helyről lehetne pótolni a kieső gázszállítmányokat, ha Kanadából is érkezhetne ellátás. Erről tárgyalt Olaf Scholz német kancellár és Justin Trudeau kanadia miniszterelnök.