Németország meglépi az energetikai államosítást
Németország államosítani fogja az Uniper SE-t egy történelmi lépés keretében, hogy megmentse az ország legnagyobb gázimportőrét, és elkerülje Európa legnagyobb gazdaságának energiaszektorának összeomlását. A lépésre azután kerül sor, hogy a Gazprom okozta ellátási válság miatt a társaság csődközelbe került. Az orosz állami gázszolgáltató német leányát már államosították.




