BUX 140068.08 0,32 %
OTP 45780 -0,41 %
header

olaf_scholz

09.
21.
10:40

Németország meglépi az energetikai államosítást

Németország államosítani fogja az Uniper SE-t egy történelmi lépés keretében, hogy megmentse az ország legnagyobb gázimportőrét, és elkerülje Európa legnagyobb gazdaságának energiaszektorának összeomlását. A lépésre azután kerül sor, hogy a Gazprom okozta ellátási válság miatt a társaság csődközelbe került. Az orosz állami gázszolgáltató német leányát már államosították.

Szerző(k):
Szabó Dániel