BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

oep

09.
10.
23:59

A terv háromszorosa lehet az egészségbiztosítási alap hiánya

A Pénzügyminisztérium (PM) az egészségbiztosítási járulékból 12 milliárd forinttal nagyobb többletbevételre számít idén, mint az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP). Az alap idei hiánya a költségvetési többlettámogatásokat figyelembe véve is 19 milliárd forinttal nagyobb lehet a tervezettnél. A kalkulációkat megnehezíti, hogy a törvénymódosítás nem nyújt egyértelmű eligazodást a többlettámogatásokról.

Szerző(k):
Baka Zoltán
05.
22.
23:59

Csak a gyógyszerkeret hiányában egyezik a kormány és a piac véleménye

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) szerint idén előreláthatólag 25 milliárd forint többletforrásra lesz szükség a gyógyszer-támogatási keret tervezetten felüli kiadásainak fedezésére. A többletkiadások mérséklésére szolgáló kormányzati intézkedéscsomag várható hatásairól teljesen eltérő véleményen van az Egészségügyi Minisztérium (EüM) és a gyógyszerpiac.

Szerző(k):
Baka Zoltán
05.
22.
20:30

Csak a gyógyszerkeret tarthatatlanságában egyezik a kormány és a piac véleménye

Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) szerint idén előreláthatólag 25 milliárd forint többletforrásra lesz szükség a gyógyszer-támogatási keret tervezetten felüli kiadásainak fedezésére. A többletkiadások mérséklésére szolgáló kormányzati intézkedéscsomag várható hatásairól teljesen eltérő véleményen van az Egészségügyi Minisztérium (EüM) és a gyógyszerpiac. Cikkünk a szerdai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
03.
24.
06:59

A kórházak 20 százalékában okoz gondot a bérkifizetés

Az Egészségügyi Minisztérium (EüM) szerint 2000 első félévében a fekvőbeteg-intézmények összesen 7 milliárd forinttal tartoztak szállítóiknak, ami az éves kiadási előirányzat 2,4 százaléka volt. Oberfrank Ferenc, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) főigazgatója szerint az egészségügyi intézmények 20-22 százalékában nagyon komoly problémát jelent az idei béremelés megvalósítása. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
03.
23.
23:59

A kórházak 20 százalékában okoz gondot a bérkifizetés

Az Egészségügyi Minisztérium (EüM) szerint 2000 első félévében a fekvőbeteg-intézmények összesen 7 milliárd forinttal tartoztak szállítóiknak, ami az éves kiadási előirányzat 2,4 százaléka volt. Oberfrank Ferenc, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) főigazgatója szerint az egészségügyi intézmények 20-22 százalékában nagyon komoly problémát jelent az idei béremelés megvalósítása.

Szerző(k):
Baka Zoltán