Visszaélések az OEP-nél
Visszaélések az OEP-nél
A szokásosnál gyengébb az egészségbiztosítás mérlege
Az egészségbiztosítási alap januári egyenlege az előzetes adatok szerint kedvezőtlenebb, mint a korábbi években, ám a szakemberek szerint ennek pusztán technikai okai vannak. Idén ugyanis nem negyedévente, hanem havi bontásban utalják át az alap számára a költségvetési hozzájárulásokat. A januári adatok mindenesetre igazolni látszanak azokat a prognózisokat, amelyek szerint mind a gyógyszerkassza, mind a táppénz előirányzata alultervezett. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Közbeavatkozás nélkül elfogy a táppénzkeret
Az egészségbiztosítási alap januári egyenlege az előzetes adatok szerint kedvezőtlenebb, mint a korábbi években, ám a szakemberek szerint ennek pusztán technikai okai vannak. Idén ugyanis nem negyedévente, hanem havi bontásban utalják át az alap számára a költségvetési hozzájárulásokat. A januári adatok mindenesetre igazolni látszanak azokat a prognózisokat, amelyek szerint mind a gyógyszerkassza, mind a táppénz előirányzata alultervezett.
Nem lesz újabb gyógyszerár-befagyasztás
Információink szerint nem követi újabb árbefagyasztás a most lezárult, fél évre meghirdetett gyógyszerárstopot. Értesüléseink szerint a gyártók a moratórium lejárta után nem emelik a három évre szóló megállapodásban foglaltaknál nagyobb mértékben áraikat, amelyeket egyébként az illetékes állami szerv be sem fogadna.
Elmaradnak a várttól az év végi járulékbevételek
Információink szerint a szakemberek már 61-63 milliárd forint körüli hiányra számítanak idén az egészségbiztosítási alapban, így a nyugdíjalapnál várt 13 milliárdos deficittel a két tb-alap hiánya meghaladhatja a 76 milliárdot. A hiány növekedését ezúttal nem a kiadások emelkedése, hanem a bevételek elmaradása okozza.