BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

nyugdíjrendszer

09.
25.
16:09

Nyugdíjprémium: rossz hírt érkezett az MNB-től

A Magyar Nemzeti Bank háromhavonta teszi közzé a frissített inflációs jelentését, erre kerül sor ezen a héten is. Így azt is tudjuk, hogy 2020-ra mekkora áremelkedést és GDP-bővülést várnak a Szabadság téren. Ennek alapján jövőre is a nyugdíjasok fogják hitelezni az államot, miközben idén még jár nyugdíjprémium, jövőre és 2021-ben pedig már nem - kalkulál az mfor.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
09.
25.
11:58

A nyugdíjakat adóemelésből rendeznék a magyarok

A magyarok a nyugdíjjövedelmük több mint felét (54 százalékát) még mindig az államtól várják, bár a fiatalok már nem csak az állami nyugdíjra építenek. Ezzel együtt szegény és betegeskedő nyugdíjas kor aggasztja a magyarokat, minden harmadik aktív korú magyart nyomasztja, ha a nyugdíjas korára gondol - derült ki az Aegon Center for Longevity and Retirement (ACLR) nyugdíjkutatásából.

Szerző(k):
Szabó Dániel