A Medgyessy-kormány négyszázmilliárd forintról döntött első ülésén
Az új kormány pénteki első ülésén egyebek mellett arról döntött, hogy szeptember 1-től átlagosan 50 százalékkal megemelik a közalkalmazottak bérét, valamint eltörlik a minimálbér adóját. Emellett egyszeri 19 ezer forint nyugdíjkiegészítésben részesülnek az érintettek. A kabinet azt is elhatározta, hogy felülvizsgálja az Orbán-kormány utolsó 33 döntését. A kormány azzal bízta meg a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalt, hogy azonnal kezdjen vizsgálatot a Magyar Fejlesztési Banknál és az Országimázs Központnál.
