Erre számít a Volkswagen
A Volkswagen azzal számol, hogy a tavalyinál jóval kisebb lesz az idei profitja a koronavírus-járvány miatt, azonban abban biztos, hogy nyereséges marad - írja az MTI.
Erre számít a Volkswagen
A Volkswagen azzal számol, hogy a tavalyinál jóval kisebb lesz az idei profitja a koronavírus-járvány miatt, azonban abban biztos, hogy nyereséges marad - írja az MTI.
Meglepetést okozott a Google anyavállalata
A vártnál nagyobb bevételt ért el az Alphabet amerikai technológiai cég, a Google anyavállalata az idei első negyedévben még úgy is, hogy a vállalatok drasztikusan visszafogták kiadásaikat, köztük a reklámokra költött pénzeket a koronavírus-járvány miatti gazdasági aggodalmak közepette - írja az MTI.
Nagy ütést kapott a Mercedes anyavállalata
A járványügyi korlátozások termelés- és keresletcsökkentő hatása miatt az első negyedévben a korábbinál alacsonyabb bevételre tett szert a Daimler AG és töredékére zuhant a nyeresége is - írja az MTI a cég negyedéves jelentése alapján.
Mire jó a magyar aranytartalék? Így látja az MNB
Az MNB 2018 folyamán - hosszú távú nemzet- és gazdaságstratégiai célokat szem előtt tartva - döntött hazánk aranytartalékának Magyarországra hozatala, majd pedig a tartalék tízszeresére emelése mellett. A magyar aranytartalék 31,5 tonnára növelését stabilitási célok vezérelték, ugyanakkor az elmúlt mintegy másfél év folyamatai befektetésként is visszaigazolták e döntés jogosultságát, hiszen a világszerte növekvő kereslet és a geopolitikai feszültségek csak 2019-ben mintegy 20 százalékkal értékelték fel az aranyat. Az MNB vezetése 2019 végén az aranytartalék fizikai formában történő megtartása mellett az árfolyameredmény realizálása mellett döntött, ami közel 140 milliárd forinttal növelte a jegybank tavalyi nyereségét, megteremtve ezzel a történelmi nagyságú 250 milliárd forintos jegybanki osztalékkifizetés lehetőségét, ami a koronavírus járvány okozta veszélyhelyzetben tovább növeli a költségvetés mozgásterét.
A Coca-Cola eredményén még nem látszik a koronavírus-csapás
A vártnál jobban sikerült a Coca-Cola első negyedéve, de a folyó negyedévre nézve súlyos csapást jelent, hogy a koronavírus-járvány miatt zárva tartanak a vállalat bevételeinek mintegy felét biztosító éttermek, színházak és egyéb intézmények - írja az MTI.