Leállt a Paksi Atomerőmű egyik blokkja
Május 18-án 0.00 órakor az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2. blokkját leállította az üzemeltető személyzet és megkezdődik a blokk tervezett főjavítása - adta hírül az atomeromu.hu portál.
Leállt a Paksi Atomerőmű egyik blokkja
Május 18-án 0.00 órakor az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. 2. blokkját leállította az üzemeltető személyzet és megkezdődik a blokk tervezett főjavítása - adta hírül az atomeromu.hu portál.
Kiadták a Nemzeti energia- és klímaterv tervezetét
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közzétette a Nemzeti energia- és klímaterv tervezetét; a dokumentum szerint Magyarország az üvegházhatású gázok bruttó kibocsátásának minimum 52 százalékos csökkentését tervezi 2050-ig az 1990-es szinthez képest, de 85 százalékos mérséklésre törekszik ilyen hosszú távon, és 2030-ra a megújuló energiaforrások 20 százalékos részarányát szeretné elérni a bruttó végső energiafogyasztáson belül.
Új atomerőmű-blokk kezdte meg működését Oroszországban
Május 1-jén hálózatra kapcsolták a Novovoronyezsi Atomerőmű II. kiépítésének második blokkját. A Roszatom orosz állami atomenergetikai konszern MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a VVER-1200 típusú, 3+ generációs innovációs blokk a hálózati szinkronizálást követően 240 MW teljesítményszinten termelt áramot.
Újabb atomcsapás Szlovákiára
Sokadszorra is tovább csúszik a szlovákiai mohi atomerőmű új blokkjainak átadása és ezzel egyidejűleg tovább nőnek a tervezettet többszörösen átlépő költségek.
Újabb törvénymódosítással gyorsítanák a paksi atomerőmű építését
Az atomenergiáról szóló törvény és a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházások megvalósításának gyorsításáról és egyszerűsítéséről szóló törvény módosításáról tárgyalt az Országgyűlés szerdán. Az ellenzék szerint nem az engedélyezés felgyorsításával kellene behozni a Paks II. beruházás csúszását. A Fidesz szerint az előterjesztés megfelelően szolgálja a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartásával kapcsolatos beruházás megvalósítását.